W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Jestem tym, co mi dajesz, Mamo!

Czy wiesz że...

W pierwszym miesiącu życia niemowlę śpi od 16 do 22 godzin na dobę – zasypia 7 i więcej razy i zazwyczaj przesypia bez przerwy nie więcej niż 3-4 godziny.

Jestem tym, co mi dajesz, Mamo!

Prawidłowe żywienie dziecka – z miłością i wsparciem od BoboVita

Warszawa, 18 października 2017 r. – Czy wiesz, że troska i ciepło okazane maluszkowi w okresie 1000 pierwszych dni jego życia zaprocentują w przyszłości? To właśnie bliskość i opieka rodziców sprawiają, że dziecko może z radością poznawać świat. Dbanie o niemowlę to także prawidłowe żywienie, które ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Maluszek może szczęśliwie rosnąć, bo mama troszczy się o niego, w tym o to, co je. BoboVita wspiera rodziców w żywieniu ich dziecka, spełniając surowe normy jakości i bezpieczeństwa oraz dając to, co najlepsze – teraz w nowych, apetycznych opakowaniach!

Jestem tym, co mi dajesz, Mamo! Miłość okazywana niemowlęciu przez opiekunów daje mu poczucie bezpieczeństwa. To uczucie przejawia się w codziennej pielęgnacji, rozmowie czy wspólnej zabawie, a także w odpowiednim sposobie żywienia maluszka. Prawidłowo skomponowana dieta ma bowiem ogromne znaczenie dla wzrostu i rozwoju młodego organizmu. Nawyki żywieniowe, wykształcone w okresie 1000 pierwszych dni i powielane w późniejszym okresie, mają duży wpływ na to, jak funkcjonujemy. Aż 50-60% preferencji wykształconych w wieku 2-3 lat może przetrwać nawet do 17.-22. roku życia*, dlatego tak ważne jest, aby rodzice włożyli maksymalny wysiłek i szczególną troskę w prawidłowe rozszerzanie diety dziecka.

Żywienie dopasowane do potrzeb

Jak pokazują wyniki badań, aż 61% niemowląt ma rozszerzaną dietę przed 5. miesiącem życia, tzn. niezgodnie z zaleceniami ekspertów**. Tymczasem młody, intensywnie rozwijający się organizm wymaga zupełnie innego sposobu żywienia niż dorośli. Konsystencja i skład posiłków powinny być dopasowane do etapu rozwoju oraz umiejętności malucha, a jadłospis oparty na schemacie żywienia niemowląt. Kluczowe jest również bezpieczeństwo składników – te dostępne w sklepach, przeznaczone dla dorosłych, mogą być nieodpowiednie dla najmłodszych. Z uwagi na wrażliwość ich rozwijających się organizmów odpowiednim wyborem będą produkty przeznaczone specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, ze wskazaniem wieku na opakowaniu. Przykładem są odpowiedniej jakości kaszki, obiadki oraz deserki BoboVita, dopasowane do potrzeb najmłodszych. Ich składniki są wybierane, sprawdzane oraz komponowane z wyjątkową troską i starannością.

Dla wyjątkowych konsumentów

Co wyróżnia produkty BoboVita przeznaczone dla maluchów? Szczególna dbałość o ich jakość i bezpieczeństwo na każdym etapie produkcji, czego potwierdzeniem jest umieszczone na opakowaniu wskazanie wieku, np. po 6. miesiącu życia. Różnorodne warzywa, owoce i zboża BoboVita spełniają znacznie bardziej restrykcyjne normy niż produkty przeznaczone dla dorosłych. W przypadku warzyw nawet do 5000 razy***  bardziej surowe! Każda partia składników, która przechodzi nawet ponad 600 testów jakości i bezpieczeństwa, pochodzi wyłącznie od zaufanych rolników, z większością których BoboVita współpracuje od ponad 10 lat.

Z miłości do apetycznych składników

Aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby najmłodszych i jeszcze bardziej móc wspierać opiekunów, teraz kaszki, obiadki, deserki i musy w wygodnych tubkach BoboVita dostępne są w nowych opakowaniach.

„Nowe opakowania podkreślają najważniejsze cechy BoboVita – pyszne, różnorodne zboża, warzywa, owoce, ryby oraz mięso. Dzięki tej zmianie teraz jeszcze lepiej widoczne są skład i opis apetycznych składników oraz wskazanie wieku, ułatwiające wybór produktu dopasowanego do potrzeb maluchów oraz gwarantujące odpowiednią jakość i bezpieczeństwo. Chcemy wspierać rodziców w żywieniu ich dzieci w najważniejszym okresie 1000 pierwszych dni życia, oferując bezpieczne produkty zawierające różnorodne składniki – bez konserwantów, wzmacniaczy smaku i barwników. Wszystko dlatego, bo wierzymy, że jesteśmy tym, co jemy” – tłumaczy Agnieszka Cebulska, Starszy Kierownik ds. Zarządzania Marką BoboVita.

BoboVita oferuje szeroką gamę produktów – kaszek, zupek, obiadków, deserków i musów w wygodnych tubkach – odpowiednich na różne okazje, etapy rozwoju i dopasowanych do potrzeb młodych organizmów. Mniam!

Dowiedz się więcej na www.bobovita.pl.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Marka BoboVita oferuje szeroką gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci, obejmującą m.in. kaszki, obiadki, zupki i deserki. Produkty BoboVita cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród konsumentów, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Więcej informacji o ofercie produktów BoboVita znaleźć można na stronie  www.bobovita.pl.

NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych, wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach, m.in. mleka następne, takie jak Bebiko 2 Nutriflor+, Bebiko PRO+ 2, Bebilon 2 z Pronutra+, Bebilon Profutura 2 i mleka modyfikowane typu junior oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (m.in.: Bebiko Comfort 2 Nutriflor+, Bebilon Pepti 2 DHA), a także pełną gamę produktów uzupełniających dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).

*S. Nicklaus, et al., A prospective study of food preferences in childhood, Food Quality and Preference Volume 15, Issues 78, October–December 2004, Pages 805–818.
**Raport z badania „Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku od 5. do 36. miesiąca życia – badanie ogólnopolskie 2016 rok”, Weker H., Socha P., wsp., Instytut Matki i Dziecka, Warszawa 2017.
***Dotyczy norm dla pestycydów w warzywach. Żywność dla niemowląt i małych dzieci spełnia normy bezpieczeństwa i jakości produktu wynikające z prawa europejskiego i krajowego. Normy te są o wiele bardziej restrykcyjne w porównaniu z żywnością ogólnego przeznaczenia.


Więcej informacji udzielają:

Karolina Papuć
Biuro Prasowe NUTRICIA Polska
ALERT MEDIA Communications
tel. (22) 546 11 00
tel. kom: 601 501 914
e-mail: nutricia@alertmedia.pl

Marta Wojciechowska
Kierownik ds. Public Relations
NUTRICIA Polska Sp. z o. o.
tel. (22) 55 000 50
tel. kom: 504 996 787
e-mail: prasa@nutricia.com.pl

Raport społeczny
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja